e Okul Öğrenci Girişi 2019

e-Okul Lise Girişi 2018- 2019-2020. e Okul Öğrenci Giriş Yap.e Okul Öğrenci Giriş  Sayfası. e-Okul Lise Öğrenci/Veli Giriş, e-Okul Lise Öğretmen/Yönetim Giriş. e-Okul VBS Girişi

e-OKUL GİRİŞ EKRANI

e-Okul 2018-2019-2020 Eğitim öğretim yılı özel okullar ve kamu MEB devlet okulları ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin sınav bilgileri, not bilgileri, devamsızlık bilgileri, karne notu, taktir-teşekkür belgesi ve diğer bilgileri e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş portalından e okul Giriş, e-Okul Lise Giriş, e-Okul Lise Öğrenci Girişi. e-Okul Öğretmen Giriş, e-Okul Yönetim giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz.

e-Okul Veli Giriş.

 

e-okul.meb.gov.tr Web sitesinin mesajı, Giriş Kodu Resimdeki yazılar boş geçilemez. Öğrenci TC Kimlik No, Öğrenci Okul No Boş Geçilemez,Kullanıcı Adı, Kullanıcı Şifresi Boş geçilemez.

E-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

(Visited 56.303 times, 1 visits today)

“e Okul Öğrenci Girişi 2019” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir