Gümüşhane’de Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Gümüşhane Nitelikli Lise Sorgulama

Gümüşhane’de Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak?Gümüşhane Nitelikli Lise Sorgulama. Gümüşhane Nitelikli Liseleri 2019-2020. Gümüşhane ‘de Sınavla Öğrenci alacak Liseler Açıklandı mı? Gümüşhane ‘de sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler ne zaman açıklanacak? Gümüşhane ‘de Sınavla Girilecek Liselerin Listesi 2019-2020. TEOG yerine getirilen yeni Lise Geçiş Sisteminde öğrenciler adrese dayalı yerleştirme sistemine göre sınavsız olarak evlerine en yakın liseye yerleşebilecekler?

Gümüşhane ’de Sınavla Öğrenci Alan Liseler 2020, Gümüşhane ‘deki Nitelikli Okullar 2020, Gümüşhane Lise LGS Taban Puanları 2020

Yerel yerleştirme tercih ekranında okullar, Eğitim ve Kayıt Bölgeleri, Sınavla Öğrenci Alan Okullar e-Okul Sistemi üzerinden açıklanmıştır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

LİSE TERCİHLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ  ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

MEB Gümüşhane’de Merkezi Sınavla Öğrenci alan Nitelikli Liseleri ve kontenjanları 10.04.2018 Tarihinde yayınladı.MEB 2018-2019 Liseye Geçiş Merkezi Sınav Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Gümüşhane’de Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler 

Gümüşhane’de Sınavla öğrenci alacak okullar, okul sayısı ile türleri göz önünde bulundurularak, fiziki altyapısı ile de yeterli fen, sosyal bilimler, anadolu, meslek ve imam hatip liselerinin de aralarında bulunduğu proje okulları arasından Bakanlıkça belirlendi.

Sınav sonucuna göre yüzde 10’luk başarı dilimi içinde yer alan öğrencilerin yerleştirileceği bu okullar, Gümüşhane’de ki öğrenci sayısı ve okul türleri gözetilerek ve eğitime erişimde fırsat eşitliği ön plana alınarak ülke genelinde belirlendi.

8. sınıf öğrencilerinin gireceği sınav, haziranın ilk haftasında yapılacak. Sınav sonuçları aynı ay içerisinde ilan edilecek ve sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 5 tercih yapacak öğrenciler, puan üstünlüğüne göre bu okullardan birine yerleştirilecek.

Gümüşhane ve ilçeleri (Kelkit, Köse, Kürtün, Merkez, Şiran, Torul)  ilçelerinde bulunan nitelikli okullar

Gümüşhane ‘de ki Nitelikli Liseler, Gümüşhane ‘de Sınavla Öğrenci Alan Liseler

Okul Adı Okul Türü Kontenjanı 30 TEMMUZ 2018 TARİHLİ
TABAN PUAN
MERKEZ / Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi Fen Lisesi 90 345,3039
ŞİRAN / Şiran Fen Lisesi Fen Lisesi 90 290,0367
MERKEZ / Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 60 289,8447
KELKİT / Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 60 256,2913
MERKEZ / Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi 60 222,3869
MERKEZ / Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 30 220,3559
(Visited 1.523 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir