Lise Tercih Sonuçları, Boş Kontenjan ve Nakil Başvuruları,Nakil Sonuçları

LİSE TERCİH SONUÇLAR

Lise Tercih Sonuçları, Boş Kontenjan ve Nakil Başvuruları,Nakil Sonuçları. Yeni Ortaöğretime geçiş sistemi doğrultusunda ilk defa bu yıl uygulanan Lise Geçiş Sınavı LGS ve Adres dayalı Kayıt Sistemi doğrultusunda kayıt alanı ve komşu kayıt alanına yapılan yerleştirme sonuçları e-okul üzerinden duyurulacaktır. Temmuz ayı sonunda yayınlanacak olan lise yerleştirme sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

e-OKUL LİSE TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LİSE BOŞ KONTENJANLAR, NAKİL BAŞVURULARI, NAKİL SONUÇLARI

Ortaöğretime Geçiş Sistemi doğrultusunda lise tercih ve yerleştirme sonuçları kapsamında istedikleri okula yerleşemeyen veya yerleşmek istedikleri başka bir okulda boş kontanjan olması halinde yeniden nakil tercihinde bulunarak istedikleri farklı bir okula yerleşmek isteyenler nakil başvurusunda bulunup sonucunu e-okul üzerinden takip edebilirler.

e-OKUL NAKİL BAŞVURU VE SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye genelinde Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın,Balıkesir,Bilecik,Bingöl,Bitlis,Bolu,Burdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı,Çorum,Denizli,Diyarbakır,Edirne,Elazı,Erzincan,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Giresun,Gümüşhane,Hakkari,Hatay,Isparta,İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya,Malatya, Manisa, K.maraş,Mardin,Muğla,Muş,Nevşehir,Niğde,Ordu,Rize,Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yozgat, Zonguldak,Aksaray,Bayburt,Karaman,Kırıkkale,Batman,Şırnak,Bartın,Ardahan,Iğdır,Yalova,Karabük,Kilis,Osmaniye,Düzce illeri ve bağlı ilçelerinde oturan vatandaşlar 1.Nakil, 2.Nakil, 3. Nakil, 4. Nakil başvuru ve sonuçları

(Visited 2.080 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir