Mardin Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri

Mardin Liseleri Kayıt Bölgeleri, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. TEOG yerine getirilen adrese dayalı lise geçiş sistemine göre Mardin ve ilçelerinde bulunan liselere nasıl kayıt yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Mardin Lise Kayıtlarına esas eğitim bölgelerini, adresinizin hangi lisenin eğitim bölgesinin içinde olduğunu. Evinize en yakın liseyi MEB açıklamasından sonra aşağıdaki linkten öğrenebileceksiniz.

Mardin Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama

Lise Eğitim Bölgeleri Kayıt alanı ve Komşu Kayıt alanı içerisinde tercih edilebilecek okulların listesi e-Okul üzerinden yayınlanacak.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve

e-OKUL EĞİTİM BÖLGESİ ÖĞRENMEK VE TERCİH  İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.


MEB Mardin Lise Bölgeleri açıklandı mı? Mardin ve ilçelerinde oturan vatandaşlar hangi liselere kayıt yaptıracak?

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölgeleri açıklandığında web sayfamızdan anında öğrenebilirsiniz.

Mardin Adrese Dayalı Lise Tercih ve Kayıt İşlemleri, Mardin MEB Lise Kayıt Eğitim Bölgeleri, Mardin Adrese Dayalı Lise Tercihleri

2017 yılında yapılan düzenleme ile TEOG yerine getirilen sistem iki bölümden oluşmaktadır.

1- Lise Giriş sınavı ile Öğrenci alan Nitelikli Liseler

2- Adrese Dayalı Kayıt İle Lise Tercihleri

Mardin ‘de Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile öğrenci alacak liselerin bölgeleri aralık ayında açıklanacaktır.

Mardin Lise MEB Eğitim Bölgeleri (Artuklu Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Dargeçit Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Derik Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Kızıltepe Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Mazıdağı Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Midyat Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Nusaybin Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Ömerli Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Savur Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Yeşilli Lise MEB Eğitim Bölgeleri)

MEB Mardin Eğitim Bölgeleri; Lise Kayıt Sitemine esas Eğitim Bölgeleri açıklandığında burandan yayınlayacağız.

(Visited 1.281 times, 3 visits today)

1 Yorum

  1. Ben kızıltepede okuyorum ama mardinin herhangibir lisesinde okumak cok istiyorum.
    orda yatılı yurtta kalıp adrese dayalı hangi lise istediğim yurda yakınsa ona gitmeyi düşünüyorum. Ama bu işlemleri nasıl yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir