MEB Açık Lise Öğrenci Girişi, AÖL Öğrenci İşleri Giriş

MEB Açık Lise Öğrenci Girişi, AÖL Öğrenci İşleri Giriş. Açık Lise Öğrenci Girişi 2018-2019-2020. AÖL Öğrenci Girişi 2018-2019-2020. Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Öğrenci İşleri Girişine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Girişi, İmam hatip Açık Lise Öğrenci Girişi

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB gelişen teknolojiye paralel olarak Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri artık internet üzerinden yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze öğretim uygulaması yoktur.

Açık Öğretim Lisesinde okutulan ortak ve seçmeli dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca örgün öğretime paralel olarak belirlenmiştir.   Eğitim TV ve Radyo ile yapılmakta basılı materyallerle desteklenmektedir. Basılı materyaller 81 ilde dağıtım noktası olarak belirlenmiş toplam 548 adet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kargo yolu ile gönderildiği gibi e-kitap olarak internet üzerinden de yayınlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Öğrenci İşlerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

AÖL ÖĞRENCİ İŞLERİ

Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir?

a) İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu olanlar.

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar.

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da yurt dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden veya Eğitim Müşavirliklerinden yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi olanlar. başvurabilir.

Dikkat: Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine I. ve II. dönem ilk kayıt ve I. II. ve III. dönem kayıt yenileme dönemlerinde geçiş yapılabilmektedir. Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçişler ise sadece I. Dönem Yeni Kayıt tarihleri arasında yapılmaktadır.

(Visited 1.682 times, 2 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir