Mersin Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri

Mersin Liseleri Kayıt Bölgeleri, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. TEOG yerine getirilen adrese dayalı lise geçiş sistemine göre Mersin ve ilçelerinde bulunan liselere nasıl kayıt yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Mersin Lise Kayıtlarına esas eğitim bölgelerini, adresinizin hangi lisenin eğitim bölgesinin içinde olduğunu. Evinize en yakın liseyi MEB açıklamasından sonra aşağıdaki linkten öğrenebileceksiniz.

Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama

Lise Eğitim Bölgeleri Kayıt alanı ve Komşu Kayıt alanı içerisinde tercih edilebilecek okulların listesi e-Okul üzerinden yayınlanacak.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve

e-OKUL EĞİTİM BÖLGESİ ÖĞRENMEK VE TERCİH  İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.


MEB Mersin Lise Bölgeleri açıklandı mı? Mersin ve ilçelerinde oturan vatandaşlar hangi liselere kayıt yaptıracak?

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölgeleri açıklandığında web sayfamızdan anında öğrenebilirsiniz.

Mersin Adrese Dayalı Lise Tercih ve Kayıt İşlemleri, Mersin MEB Lise Kayıt Eğitim Bölgeleri, Mersin Adrese Dayalı Lise Tercihleri

2017 yılında yapılan düzenleme ile TEOG yerine getirilen sistem iki bölümden oluşmaktadır.

1- Lise Giriş sınavı ile Öğrenci alan Nitelikli Liseler

2- Adrese Dayalı Kayıt İle Lise Tercihleri

Mersin ‘de Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile öğrenci alacak liselerin bölgeleri aralık ayında açıklanacaktır.

Mersin Lise MEB Eğitim Bölgeleri (Akdeniz Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Anamur Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Aydıncık Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Bozyazı Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Çamlıyayla Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Erdemli Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Gülnar Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Mezitli Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Mut Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Silifke Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Tarsus Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Toroslar Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Yenişehir Lise MEB Eğitim Bölgeleri)

MEB Mersin Eğitim Bölgeleri; Lise Kayıt Sitemine esas Eğitim Bölgeleri açıklandığında burandan yayınlayacağız.

(Visited 6.550 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir