Muğla Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama, Lise Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri

Muğla Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama, Lise Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. Muğla Liseleri Kayıt Bölgeleri, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. TEOG yerine getirilen adrese dayalı lise geçiş sistemine göre Muğla ve ilçelerinde bulunan liselere nasıl kayıt yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Lise Kayıtlarına esas eğitim bölgelerini, adresinizin hangi lisenin eğitim bölgesinin içinde olduğunu. Evinize en yakın liseyi MEB açıklamasından sonra aşağıdaki linkten öğrenebileceksiniz.

Lise Eğitim Bölgesi Sorgulama

Lise Eğitim Bölgeleri Kayıt alanı ve Komşu Kayıt alanı içerisinde tercih edilebilecek okulların listesi e-Okul üzerinden yayınlanacak.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve

e-OKUL EĞİTİM BÖLGESİ ÖĞRENMEK VE TERCİH  İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.


MEB Muğla Lise Bölgeleri açıklandı mı? Muğla ve ilçelerinde oturan vatandaşlar hangi liselere kayıt yaptıracak?

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölgeleri açıklandığında web sayfamızdan anında öğrenebilirsiniz.

Muğla Adrese Dayalı Lise Tercih ve Kayıt İşlemleri, Muğla MEB Lise Kayıt Eğitim Bölgeleri, Muğla Adrese Dayalı Lise Tercihleri

2017 yılında yapılan düzenleme ile TEOG yerine getirilen sistem iki bölümden oluşmaktadır.

1- Lise Giriş sınavı ile Öğrenci alan Nitelikli Liseler

2- Adrese Dayalı Kayıt İle Lise Tercihleri

Muğla ‘da Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile öğrenci alacak liselerin bölgeleri aralık ayında açıklanacaktır.

Muğla Lise MEB Eğitim Bölgeleri (Bodrum Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Dalaman Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Datça Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Fethiye Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Kavaklıdere Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Köyceğiz Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Marmaris Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Menteşe Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Milas Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Ortaca Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Seydikemer Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Ula Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Yatağan Lise MEB Eğitim Bölgeleri)

MEB Muğla Eğitim Bölgeleri; Lise Kayıt Sitemine esas Eğitim Bölgeleri açıklandığında burandan yayınlayacağız.

(Visited 2.058 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir