Yeni Lise Merkezi Sınav Giriş (LGS) Yerleri ve Giriş Belgesi e-Okulda

Yeni Lise Merkezi Sınav Giriş (LGS) Yerleri ve Giriş Belgesi e-Okulda . 2018 LGS (Liseye Giriş Sınavı) giriş yerleri belli oldu! Ortaokuldan liseye geçiş yapacak olan öğrenciler TEOG yerine ilk defa bu yıl Merkezi Lise Geçiş Sınavlarına girecekler. Milli Eğitim Bakanlığı eokul uygulaması üzerinden veliler ve öğrenciler belgelri indirebilecekler. e-Okul LGS Sınav Belgesi indir. e-Okul LGS Sınav yerleri öğrenme. e-Okul lise giriş sınavları için giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri işlemleri için e-okul sistemine giriş yapabilirsiniz.

Sınav giriş belgesi ve giriş yerleri için tıklayınız.

Merkezi LGS 2 HAZİRAN’DA

2 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Sınavın birinci bölümü saat 09.30’da, ikinci bölümü ise saat 11.30’da başlayacak. Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci bölümde sayısal alandan 40 soru yöneltilecek ve 60 dakika sürecek.

Merkezi LGS NASIL OLACAK?

Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10’ar olmak üzere 50 soru, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20’şer olmak üzere, 40 soru yöneltilecek. İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacak.

(Visited 723 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir