2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Yayınlandı

2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Yayınlandı mı? 2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Milli Eğitim Bakanlığı Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liselere Giriş Sınavı olan LGS’yi 2 Haziran 2018 Tarihinde gerçekleştirdi.

Tercih ve yerleştirme kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Yeni Liseye Geçiş Sistemi Merkezi Liseye Kayıt Sisteminin birinci aşaması olan LGS Sınavı Sonuçları 26Haziran 2018 Tarihinde Açıklandı.

Merkezi Liseye Geçiş Sınavı Sonuçları açıklandıktan hemen Sonra “2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu” yayınlandı

Sitemizin uzman ekipleri LGS sürecini dakika dakikasına takip edip sizlere güncel bilgileri ulaştırmaktadır.

Uzmanlarımızın tahminine göre 25 Haziran 2018 tarihinden sonra 2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayınlanacaktır.

2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Neler olacak?

1-2018 Lise Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda Sınavla Öğrenci alacak ve tercih yapılabilecek nitelikli liseler (Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, İmam Hatip Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri) bulunacak. Öğrencilerin tercih ve kayıt işlemlerini nasıl yapacağı bu kılavuzda yer alacak.

2- Adrese dayalı öğrenci alacak liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri bu Kılavuzda yer alacak.Öğrenciler oturdukları adreste yer alan liseleri, oturdukları yerin eğitim ve kayıt bölgelerini bu kılavuzdan bakarak tercih işlemlerini yapacaklar.

Her il ve ilçede Adrese dayalı Sınavsız öğrenci alacak olan liselerin eğitim ve kayıt bölgeleri yayınlandığında sitemizden il il bu bilgileri alabilirsiniz.

Lise yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, Nasıl yapılacak?

Yeni sisteme göre  ilk nakil başvuruları, ne zaman yapılacak ve sonuçları ne zaman açıklanacak?. Nakil tercihlerinde dönem başvuruları nasıl yapılacak ve sonuçlar ne zaman duyurulacak. Lise nakilleri kaç dönem yapılacak? Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da Kılavuzda yer alacak.

(Visited 1.469 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir