2018 Lise Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

2018 Lise Tercihleri Ne Zaman Başlıyor? Merkezi Liseye Geçiş Sınavı Sonuçlarının açıklanmasına saatler kaldı. 26 Haziran 2018 Tarihinde Liseye Geçiş Sınavı Sonuçları açıklandıktan sonra lise eğitim bölgeleri de açıklanacak.

26 Haziran 2018 tarihinden sonra açıklanacak sınav sonuçları ve lise eğitim bölgelerinden sonra lise tercih kılavuzu yayınlanacak ve lise tercihleri başlayacak.

TERCİHLER NE ZAMAN?

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, liselere yerleştirmeler için adrese dayalı sistemde tercihler, yerelde oluşturulan Ortaöğretim Kayıt Alanları’na göre yapılacak. Kayıt alanları, ortaokulların kontenjanları göz önünde bulundurularak, öğrencilerin evlerine en yakın olan liseler çerçevesinde belirlenecek. Kayıt alanında bütün lise türleri (Anadolu lisesi, Anadolu meslek lisesi, Anadolu imam hatip lisesi) yer alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), adrese dayalı sistemle liselere yerleştirme tercihleriyle sınavla öğrenci alacak liselere yerleştirme tercihleri ve pansiyonlu okullara tercihler, aynı anda 2 Temmuz-13 Temmuz tarihlerinde alınacak.

(Visited 889 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir