Elazığ’da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Elazığ Nitelikli Lise Sorgulama

Elazığ Nitelikli Liseler 2019-2020,Elazığ Nitelikli Okullar 2019-2020, Elazığ Liseleri Kayır Bölgeleri 2019-2020. Elazığ Nitelikli Liseler 2020-2021, Elazığ Nitelikli Okullar 2020-2021, Elazığ Liseleri Kayıt Bölgeleri 2020-2021. Elazığ’da LGS ile öğrenci alan ortaöğretim okulları ile Adrese dayalı öğrenci alan liselerin kayıt bölgeleri. İlk defa geçen yıl uygulanan ve LGS ile öğrenci alan okullar ve taban puanları yazımızın devamında.

Elazığ’da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Elazığ Nitelikli Lise Sorgulama. Elazığ ‘da Sınavla Öğrenci alacak Liseler Açıklandı mı? Elazığ ‘da sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler ne zaman açıklanacak? Elazığ ‘da Sınavla Girilecek Liselerin Listesi 2019-2020. TEOG yerine getirilen yeni Lise Geçiş Sisteminde öğrenciler adrese dayalı yerleştirme sistemine göre sınavsız olarak evlerine en yakın liseye yerleşebilecekler?

10-14 Ağustos 2020 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

17 Ağustos 2020 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı

17-21 Ağustos 2020 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

24 Ağustos 2020 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı

24-26 Ağustos 2020 Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması

26-27 Ağustos 2020 Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması

28 Ağustos 2020 İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması, Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e-Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi

31 Ağustos 2020 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listesinde yer alan okullara göre öğrenci ve velisi tarafından 20- 29 Temmuz 2020 (17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.
Yerleştirme yapılacak okullar http://www.meb.gov.tr veya https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel yerleştirme tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 10 (on) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 20 (yirmi) okul tercihinde bulunabilecektir.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okullar;
Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.
Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.
Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.
Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapılacaktır. Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecektir.
Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir.

Elazığ’da Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler

Elazığ’da Sınavla öğrenci alacak okullar, okul sayısı ile türleri göz önünde bulundurularak, fiziki altyapısı ile de yeterli fen, sosyal bilimler, anadolu, meslek ve imam hatip liselerinin de aralarında bulunduğu proje okulları arasından Bakanlıkça belirlendi.

Sınav sonucuna göre yüzde 10’luk başarı dilimi içinde yer alan öğrencilerin yerleştirileceği bu okullar, Elazığ’da  ki öğrenci sayısı ve okul türleri gözetilerek ve eğitime erişimde fırsat eşitliği ön plana alınarak ülke genelinde belirlendi.

8. sınıf öğrencilerinin gireceği sınav, haziranın ilk haftasında yapılacak. Sınav sonuçları aynı ay içerisinde ilan edilecek ve sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 5 tercih yapacak öğrenciler, puan üstünlüğüne göre bu okullardan birine yerleştirilecek.

Elazığ ve ilçeleri (Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Merkez, Palu, Sivrice)  ilçelerinde bulunan nitelikli okullar

Elazığ ‘da ki Nitelikli Liseler, Elazığ ‘da Sınavla Öğrenci Alan Liseler

2020 yılı LGS Merkezi Yerleştirme Sınavı İçin Elazığ Liseleri Kontenjan ve Yüzdelik Dilimleri

*Yüzdelik Dilimler 2019 yılına ait olup 2020 yılı Merkezi Yerleştirme sonucunda değişiklik gösterebilir.

(**) Merkezi Sınav Puanıyla ilk kez öğrenci alınacaktır

Tercih Kodu Okul Adı Okul Türü Alan Adı Öğretim Süresi Öğretim Şekli Pansiyon Durumu Yabancı Dili Kontenjanı 2019 Yılı En Düşük Yüzdelik Dilim
63290 MERKEZ / Ahmet Kabaklı Fen Lisesi Fen Lisesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek) İngilizce 144 (**)
32782 MERKEZ / Cemil Meriç Fen Lisesi Fen Lisesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız) İngilizce 216 3,41
60046 MERKEZ / Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız Pansiyon(Kız) İngilizce 68 (**)
32791 MERKEZ / Çubuk Bey Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 216 7,06
32792 MERKEZ / Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık + 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek) İngilizce 180 17,8
60045 MERKEZ / Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 68 (**)
62660 MERKEZ / Elazığ Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 252 (**)
61134 MERKEZ / Elazığ Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 144 15,48
32768 MERKEZ / Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı ELEKTRİK- ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 30 35,72
59998 MERKEZ / Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 30 (**)
32592 MERKEZ / Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 34 38,25
59999 MERKEZ / Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 34 (**)
32127 MERKEZ / Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 102 32,29
32817 MERKEZ / Kaya Karakaya Fen Lisesi Fen Lisesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek) İngilizce 144 1,98
32818 MERKEZ / Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız) İngilizce 324 5,58
60117 MERKEZ / Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı GAZETECİLİK ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 34 (**)
60118 MERKEZ / Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 34 (**)
60119 MERKEZ / Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı RADYO-TELEVİZYON ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 34 (**)
32158 MERKEZ / Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 120 8,75

 

(Visited 27.866 times, 1 visits today)

20 thoughts to “Elazığ’da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Elazığ Nitelikli Lise Sorgulama”

 1. Elazığ Merkez Anadolu Lisesinin ismini göremedim. Eğer bu okul listede yoksa, geçen yıl bu okulu kazanan öğrencilerin haklarını sayın yetkililer nasıl izah edecek. Elazığ da Fen Liselerinden sonra gelen bu okulu listeye sokmayan yetkililere ben çocuğumun hakkının helal etmiyorum. İnşallah buna vesile olan tüm yetkililerin çocuklarının da hayatları boyunca böyle hakları gasp edilir. Biraz beddua oldu ama elimden başka bir şey gelmiyor. Yazıklar olsun bu kararı veren yetkililere.

  1. Kardeş ben Elazığ Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencisiyim. Geçen sene canımız çıktı bu okulu kazanabilmek için. Tüm emeğimizi çöpe attılar. Ama bizim okulumuzun büyük bir başarısı var ve biz de okulumuzu o pisliklere yedirmeyeceğiz. Yorumun için de teşekkür ederim

  1. Gerçekten yani Gazi nitelikli olduysa acaba diğerleri nasıl olmadı şoklar içerisindeyim

  1. Merak ediyorum neden olmamasını istiyorsunuz senede 25-30 tane tıp çıkaran bir okulun nitelikli liseler arasında olmaması çok büyük haksızlık bence

  2. Merak ediyorum neden olmasın istiyorsunuz senede 25-30 tane tıp çıkaran bir okulun nitelikli liseler arasında olmaması çok büyük haksızlık bence

 2. Elazıgda bir köy lisesi var.hersene %85 ,90 üniversiteye öğrenci yerleştiriyor.
  Baskil Kadıköy Bedriye Çetinkaya lisesi..

 3. Elazığ Merkez Anadolu Lisesi. Fen Liselerinden sonra gelen en başarılı okuldur. Neden sınavla girilecek liseler arasında yok? Yetkililere sesleniyorum geçen yıl çocuğum, çocuklarımız emeklileriyle aldiği bu puanları hakları başarıları görmezden gelip sınavla girilecek liseler arasında yok? Soruyorum öğrencilerin ,okulun, başarı puanı goz önünde bulundurulmuyosa neye gore sinav yapılıyor sınavlar neden o zaman ? Çocuğumun emekleri bu okulda okuyan çocukların emeklerine yapilan haksızlık. Yetkililerden Elazığ Merkez Anadolu okuluna yapılan haksızlığın düzeltilmesini bekliyoruz.

 4. Fen Liselerinden sonra en başarılı Lise merkez anadolu Lisesidir Teknik endüstri ve Gazı meslek Lisesi sıfır puanla öğrenci alan Liselerdir yetkililer neye dayanarak bu Liseleri nitelikli Merkez Anadolu Lisesi gibi her yıl 25-30 Öğrenciyi Tıp a Gönderen Liseyi Niteliksiz yapmışlar çocuğum bu Liseye yerleşmek için ne emekler harcadı O ve onun gibi öğrencilere kabul edilemez büyük bir haksızlık yapılmıştır yetkililerden bunun düzeltmesini isitiyoruz

 5. Ahmet kabaklı anadolu anadolu lisesi ve merkez anadolu lisesi başarı olarak mehmet koloğlu ve çubuk bey anadolu liselerinden daha başarılı olmalarına rağmen neden nitelikleri gaspedildi. Éğitim önemli ama once ADALET…

 6. Elazığ Merkez Anadolu Lisesi. Fen Liselerinden sonra gelen en başarılı okuldur. Neden sınavla girilecek liseler arasında yok? Yetkililerden Elazığ Merkez Anadolu okuluna yapılan haksızlığın düzeltilmesini bekliyoruz…
  E.YILMAZ

  Cevapla

 7. Kurulduğu yıldan itibaren 38 yıl hizmet vermiş bir okul ayrica hiçbir zaman sınavsız öğrenci almayan , turkiyede ingilizce eğitim veren ilk lise , her sene en az 20 tıp çıkarıp üniversite sınavında % 80-85 başarı sağlayan ELAZIĞ ANADOLU LİSESİ’ni listeye almayarak büyük bir haksızlık yapmışlar inşallah yetkililer tez vakitte hatasını anlayıp Elazığ’ın Karakaya dan sonra gelen en iyi lisesini listeye alırlar.

 8. Elazığ Anadolu Lisesi başarı konum anlamında her türlü nitelikli okul olmayı hak eden bir okuldur Elazığ ın doğusunda nitelikli okul yokken Çubuk Bey i nitelikli okul kapsamına almanız ne yonden mantıklı ? Bu listeyi neye goregöre seçtiniz gecemizi gündüzümüze kattık bu okula gelebilmek için , Elazığ’ın en başarılı bu anadolu lisesini listeye almanızı talep ediyoruz.

 9. birilerinin cebine para koymuşlar da o yüzden merkez anadolu lisesini almamışlar listeye. Allah ın izniyle yarın davamızın sonucu açıklanacak ve okulumuzu bu çıkarcılara yedirmeyeceğiz.

 10. Eğitim sistemimiz yap boz olmuş müfredat bir haftalık ders programı gibi değişiyor okullar anadolu oldu nice anaları ağlattılar isim değişmekle kalite yükselmez neyin kafasını yaşıyor bu sorunlu sorumlular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir