Iğdır’da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler, Eğitim Bölgeleri

Iğdır Nitelikli Liseler 2019-2020, Iğdır Nitelikli Okullar 2019-2020, Iğdır Liseleri Kayır Bölgeleri 2019-2020. Iğdır’da LGS ile öğrenci alan ortaöğretim okulları ile Adrese dayalı öğrenci alan liselerin kayıt bölgeleri.

Iğdır Liseleri Kayıt Bölgeleri, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. TEOG yerine getirilen adrese dayalı lise geçiş sistemine göre Iğdır ve ilçelerinde bulunan liselere nasıl kayıt yapılır?Iğdır ‘da sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler hangisi? Iğdır ‘da kaç lise sınavla öğrenci alacak? Iğdır ‘da sınavla öğrenci alacak Fen Liseleri, Iğdır ‘da sınavla öğrenci alacak Anadolu Liseleri.

Iğdır’da Sınavla Öğrenci Alan Liseler 2020, Iğdır’daki Nitelikli Okullar 2020, Iğdır Lise LGS Taban Puanları 2020

Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Iğdır  Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.


MEB Iğdır’da Merkezi Sınavla Öğrenci alan Nitelikli Liseleri ve kontenjanları 10.04.2018 Tarihinde yayınladı.MEB 2018-2019 Liseye Geçiş Merkezi Sınav Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Iğdır’da Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler 

IĞDIR LİSELERİ EĞİTİM BÖLGELERi

MEB Iğdır Lise Bölgeleri açıklandı mı? Iğdır ve ilçelerinde oturan vatandaşlar hangi liselere kayıt yaptıracak?

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölgeleri açıklandığında web sayfamızdan anında öğrenebilirsiniz.

Iğdır Adrese Dayalı Lise Tercih ve Kayıt İşlemleri, Iğdır MEB Lise Kayıt Eğitim Bölgeleri, Iğdır Adrese Dayalı Lise Tercihleri

2017 yılında yapılan düzenleme ile TEOG yerine getirilen sistem iki bölümden oluşmaktadır.

1- Lise Giriş sınavı ile Öğrenci alan Nitelikli Liseler

2- Adrese Dayalı Kayıt İle Lise Tercihleri

Iğdır Lise MEB Eğitim Bölgeleri (Aralık Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Karakoyunlu Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Merkez Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Tuzluca Lise MEB Eğitim Bölgeleri)

 


IĞDIR NİTELİKLİ LİSELERİ

Iğdır ‘da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Iğdır Nitelikli Liseleri 2019-2020. Iğdır ‘da Sınavla Öğrenci alacak Liseler Açıklandı mı? Iğdır ‘da sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler ne zaman açıklanacak? Iğdır ‘da Sınavla Girilecek Liselerin Listesi 2019-2020. TEOG yerine getirilen yeni Lise Geçiş Sisteminde öğrenciler adrese dayalı yerleştirme sistemine göre sınavsız olarak evlerine en yakın liseye yerleşebilecekler?

Iğdır ve ilçeleri (Aralık, Karakoyunlu, Merkez, Tuzluca)  ilçelerinde bulunan nitelikli okullar

Iğdır ‘da ki Nitelikli Liseler, Iğdır ‘da Sınavla Öğrenci Alan Liseler

Okul Adı Okul Türü Kontenjanı 30 TEMMUZ 2018 TARİHLİ
TABAN PUAN
MERKEZ / Haydar Aliyev Fen Lisesi
Fen Lisesi 120 340,1045
MERKEZ / Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilimler Lisesi 120 290,9502
MERKEZ / Şehit Emin Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 90 267,3084
MERKEZ / Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Anadolu Teknik Programı 30 222,5978
(Visited 3.020 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir