Ordu’da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler, Ordu Eğitim Bölgeleri

Ordu Nitelikli Liseler 2019-2020,Ordu Nitelikli Okullar 2019-2020, Ordu Liseleri Kayır Bölgeleri 2019-2020. Ordu’da LGS ile öğrenci alan ortaöğretim okulları ile Adrese dayalı öğrenci alan liselerin kayıt bölgeleri. İlk defa geçen yıl uygulanan ve LGS ile öğrenci alan okullar ve taban puanları yazımızın devamında.

Ordu Liseleri Kayıt Bölgeleri, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. TEOG yerine getirilen adrese dayalı lise geçiş sistemine göre Ordu ve ilçelerinde bulunan liselere nasıl kayıt yapılır?

Ordu’da Sınavla Öğrenci Alan Liseler 2020, Ordu ‘daki Nitelikli Okullar 2020, Ordu Lise LGS Taban Puanları 2020

Lise Eğitim Bölgeleri Kayıt alanı ve Komşu Kayıt alanı içerisinde tercih edilebilecek okulların listesi e-Okul üzerinden yayınlanacak.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve

e-OKUL EĞİTİM BÖLGESİ ÖĞRENMEK VE TERCİH  İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel yerleştirme tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 10 (on) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 20 (yirmi) okul tercihinde bulunabilecektir.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okullar;
Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.
Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.
Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.
Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapılacaktır. Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecektir.
Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir.
Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listesinde yer alan okullara göre öğrenci ve velisi tarafından 20- 29 Temmuz 2020 (17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.
Yerleştirme yapılacak okullar http://www.meb.gov.tr veya https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölgeleri açıklandığında web sayfamızdan anında öğrenebilirsiniz.
MEB Ordu’da Merkezi Sınavla Öğrenci alan Nitelikli Liseleri ve kontenjanları 10.04.2018 Tarihinde yayınladı.MEB 2018-2019 Liseye Geçiş Merkezi Sınav Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Ordu’da Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler

Ordu Adrese Dayalı Lise Tercih ve Kayıt İşlemleri, Ordu MEB Lise Kayıt Eğitim Bölgeleri, Ordu Adrese Dayalı Lise Tercihleri

2017 yılında yapılan düzenleme ile TEOG yerine getirilen sistem iki bölümden oluşmaktadır.

1- Lise Giriş sınavı ile Öğrenci alan Nitelikli Liseler

2- Adrese Dayalı Kayıt İle Lise Tercihleri

Ordu Lise MEB Eğitim Bölgeleri (Akkuş Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Altınordu Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Aybastı Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Çamaş Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Çatalpınar Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Çaybaşı Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Fatsa Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Gölköy Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Gülyalı Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Gürgentepe Lise MEB Eğitim Bölgeleri , İkizce Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Kabadüz Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Kabataş Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Korgan Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Kumru Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Mesudiye Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Perşembe Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Ulubey Lise MEB Eğitim Bölgeleri , Ünye Lise MEB Eğitim Bölgeleri)

MEB Ordu Eğitim Bölgeleri; Lise Kayıt Sitemine esas Eğitim Bölgeleri açıklandığında burandan yayınlayacağız.


Ordu ‘da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Ordu Nitelikli Liseleri 2018. Ordu ‘da Sınavla Öğrenci alacak Liseler Açıklandı mı? Ordu ‘da sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler ne zaman açıklanacak? Ordu ‘da Sınavla Girilecek Liselerin Listesi 2018. TEOG yerine getirilen yeni Lise Geçiş Sisteminde öğrenciler adrese dayalı yerleştirme sistemine göre sınavsız olarak evlerine en yakın liseye yerleşebilecekler?

Ordu ‘da sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler hangisi? Ordu ‘da kaç lise sınavla öğrenci alacak? Ordu ‘da sınavla öğrenci alacak Fen Liseleri, Ordu ‘da sınavla öğrenci alacak Anadolu Liseleri.

Ordu ve ilçeleri (Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye)  ilçelerinde bulunan nitelikli okullar

Ordu ‘da ki Nitelikli Liseler, Ordu ‘da Sınavla Öğrenci Alan Liseler

Okul Adı Okul Türü Kontenjanı 30 TEMMUZ 2018 TARİHLİ
TABAN PUAN
ALTINORDU / Ordu Fen Lisesi
Fen Lisesi 150 393,2903
FATSA / Fatsa Fen Lisesi
Fen Lisesi 120 374,6767
ÜNYE / Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi
Fen Lisesi 120 361,6145
PERŞEMBE / Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi
Sosyal Bilimler Lisesi 90 333,4596
ALTINORDU / Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 120 330,1954
AYBASTI / Aybastı Fen Lisesi
Fen Lisesi 90 315,836
GÖLKÖY / Gölköy Fen Lisesi
Fen Lisesi 90 296,8206
ÜNYE / Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 60 291,229
FATSA / Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 60 289,7894
KUMRU / Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 30 289,6673
ALTINORDU / Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Anadolu Teknik Programı 30 265,082
ALTINORDU / Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Programı 30 253,2677
FATSA / Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Anadolu Teknik Programı 30 220,1702
ÜNYE / Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Anadolu Teknik Programı 30 213,8131
(Visited 13.179 times, 1 visits today)

7 yorum

  1. Ordu Anadolu Lisesi sınavsız diye biliyorum. Bu tablo kesin mi ? Ve Sosyal Bilimler de sınavli diye biliyorum ve yok.

  2. 2017 de taban puanı 481 olan Ordu Anadolu Lisesinin niteliksiz olarak belirtilip, 181 puana sahip Ordu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin nitelikli okul olarak belirtilmesi çok hüzün verici. Bu sistemin izzeti ikramına en güzel selamlarımı iletiyorum….

    1. Altınordu mesleki ve teknik anadolu lisesi 2 guruba ayrılmakta nitelikli alan kısım teknik olup unuversteye hazırlar

  3. ORDU adrese dayalı okul olarak Gülyalı mevkiinde hangi okullar var.Okul tercihi nasıl yapılır . Yüzdelik dilimi 33.5 olan öğrenci hangi okula gider.Okul puanları devamsız gibi durumlarda etkili oluyormu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir