Sınavsız Öğrenci Alan Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri Açıklandı mı?

Sınavsız Öğrenci Alan Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri Açıklandı mı? TEOG Yerine yeni getirilen Liseye Geçiş Sistemine göre Sınavsız Öğrenci Alacak olan Liselere Adrese Dayalı Merkezi Kayıt Sistemiyle öğrenci alınacak. LKS Sisteminin temelini Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri oluşturmakta. Geçtiğimiz 2 Haziran 2018 tarihinde Sınavla öğrenci alacak olan liselere giriş için Merkezi Liseye Geçiş Sınavı LGS yapıldı.

daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından haziran ayında açıklanacağı duyurulan MEB lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri henüz açıklanmadı.

Sitemiz uzmanları tarafından yapılan değerlendirmede tıpkı nitelikli liselerin açıklandığı gibi adrese dayalı merkezi kayıt yoluyla liseye geçecek olan öğrenciler için 2018 Lise Tercih ve Kayıt Kılavuzu yayınlanacaktır.

Lise eğitim ve kayıt bölgeleri 2018 Lise Eğitim ve Kayıt Kılavuzunun ekinde yayınlanacağı beklenmektedir.

Lise eğitim ve kayıt bölgeleri yayınlanır yayınlanmaz il il sitemizden öğrencilere ve velilere duyurulacak olup güncel ve doğru bilgiye bizimle ulaşabilirsiniz.

Sınavsız geçişle ilgili Eğitim Bölgeleri oluşturulacağı, bölgeler içinde 9 okul bulunacağı ve öğrencinin 5 okul tercih etmesi isteneceği söylendi. Ancak bu tarihe kadar Eğitim Bölgeleri ilan edilmedi.

 

(Visited 2.220 times, 1 visits today)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir