Yozgat’ta Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler, Yozgat Eğitim Bölgeleri

Yozgat Nitelikli Liseler 2019-2020,Yozgat Nitelikli Okullar 2019-2020, Yozgat Liseleri Kayır Bölgeleri 2019-2020. Yozgat’ta LGS ile öğrenci alan ortaöğretim okulları ile Adrese dayalı öğrenci alan liselerin kayıt bölgeleri. İlk defa geçen yıl uygulanan ve LGS ile öğrenci alan okullar ve taban puanları yazımızın devamında.

Yozgat’da Sınavla Öğrenci Alan Liseler 2020, Yozgat ‘daki Nitelikli Okullar 2020, Yozgat Lise LGS Taban Puanları 2020

Yozgat’ta Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler, Eğitim Bölgeleri . Yozgat ‘ta sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler hangisi? Yozgat ‘ta kaç lise sınavla öğrenci alacak? Yozgat ‘ta sınavla öğrenci alacak Fen Liseleri, Yozgat ‘ta sınavla öğrenci alacak Anadolu Liseleri.Yozgat Adrese Dayalı Lise Tercih ve Kayıt İşlemleri, Yozgat MEB Lise Kayıt Eğitim Bölgeleri, Yozgat Adrese Dayalı Lise Tercihleri.Yozgat Nitelikli Lise Sorgulama,Yozgat Eğitim Bölgesi Sorgulama

e-OKUL EĞİTİM BÖLGESİ ÖĞRENMEK VE TERCİH  İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel yerleştirme tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 10 (on) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 20 (yirmi) okul tercihinde bulunabilecektir.
Yerel yerleştirme tercih ekranında okullar;
Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.
Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir.
Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.
Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapılacaktır. Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecektir.
Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir.
Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listesinde yer alan okullara göre öğrenci ve velisi tarafından 20- 29 Temmuz 2020 (17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.
Yerleştirme yapılacak okullar http://www.meb.gov.tr veya https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecektir.

MEB Yozgat’ta Merkezi Sınavla Öğrenci alan Nitelikli Liseleri ve kontenjanları 10.04.2018 Tarihinde yayınladı.MEB 2018-2019 Liseye Geçiş Merkezi Sınav Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Yozgat’ta Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler

Yozgat Liseleri Kayıt Bölgeleri, Adrese Dayalı Tercih ve Kayıt İşlemleri. TEOG yerine getirilen adrese dayalı lise geçiş sistemine göre Yozgat ve ilçelerinde bulunan liselere nasıl kayıt yapılır?

MEB Yozgat Lise Bölgeleri açıklandı mı? Yozgat ve ilçelerinde oturan vatandaşlar hangi liselere kayıt yaptıracak?

2017 yılında yapılan düzenleme ile TEOG yerine getirilen sistem iki bölümden oluşmaktadır.

1- Lise Giriş sınavı ile Öğrenci alan Nitelikli Liseler

2- Adrese Dayalı Kayıt İle Lise Tercihleri

Yozgat Lise MEB Eğitim Bölgeleri (Akdağmadeni Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Aydıncık Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Boğazlıyan Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Çandır Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Çayıralan Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Çekerek Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Kadışehri Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Merkez Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Saraykent Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Sarıkaya Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Sorgun Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Şefaatli Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Yenifakılı Lise MEB Eğitim Bölgeleri, Yerköy Lise MEB Eğitim Bölgeleri)


Yozgat Nitelikli Liseleri

Yozgat ‘da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak? Yozgat Nitelikli Liseleri . Yozgat ‘da Sınavla Öğrenci alacak Liseler Açıklandı mı? Yozgat ‘da sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler ne zaman açıklanacak? Yozgat ‘da Sınavla Girilecek Liselerin Listesi . TEOG yerine getirilen yeni Lise Geçiş Sisteminde öğrenciler adrese dayalı yerleştirme sistemine göre sınavsız olarak evlerine en yakın liseye yerleşebilecekler?

Yozgat ve ilçeleri (Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Merkez, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı, Yerköy)  ilçelerinde bulunan nitelikli okullar

Yozgat ‘da ki Nitelikli Liseler, Yozgat ‘da Sınavla Öğrenci Alan Liseler

Okul Adı Okul Türü Kontenjanı 30 TEMMUZ 2018 TARİHLİ
TABAN PUAN
MERKEZ / Yozgat Şehitler Fen Lisesi
Fen Lisesi 120 378,5371
MERKEZ / Erdoğan Akdağ Fen Lisesi
Fen Lisesi 120 355,0578
SORGUN / Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi
Fen Lisesi 90 340,6823
YERKÖY / Yerköy Fen Lisesi
Fen Lisesi 90 329,1357
AKDAĞMADENİ / Kazım Karabekir Fen Lisesi
Fen Lisesi 90 310,6273
ÇEKEREK / Osman Durmaz Fen Lisesi
Fen Lisesi 90 296,191
MERKEZ / Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 90 287,2612
MERKEZ / Millî İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi
Anadolu İmam Hatip Lisesi 90 268,8858
MERKEZ / Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Anadolu Teknik Programı 30 249,7824
(Visited 6.675 times, 1 visits today)

3 yorum

  1. Şehit Fuat Bahadır Anadolu lisesi okul puanı kaç olan öğrencileri alıcak acil cevaplarsanız sevinirim lütfen

    1. Ben o okulda okuyorum 455 var en düşük
      Ama ilk yerleşmede 460 la kapatmıştı yedekten 455 e düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir